KNAW

Ga direct naar de inhoud
Ga direct naar de site navigatie
Ga direct naar zoeken

Descartes-Huygensprijs 2008 voor Stefan Vandoren en Pierre Braunstein

Pagina-navigatie:

Stefan Vandoren en Pierre Braunstein ontvangen op 30 maart 2009 de Descartes-Huygensprijs. Zij krijgen de prijs voor hun excellente onderzoek en hun bijdrage aan de Nederlands-Franse samenwerking. De prijs, een geldbedrag van 23 duizend euro, is bestemd voor een verblijf als gastonderzoeker in Frankrijk, respectievelijk in Nederland.

Jean-François Blarel, ambassadeur van Frankrijk, en Robbert Dijkgraaf, president van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW), reiken de prijs uit.

Stefan Vandoren, foto: Astrid van WesenbeeckStefan Vandoren (1968) is als universitair hoofddocent verbonden aan het Instituut voor Theoretische Fysica en Spinoza Centrum van de Universiteit Utrecht. Hij deed zijn promotieonderzoek aan de Belgische Universiteit van Leuven en had diverse postdocposities aan de Universiteit van Wales en de Universiteit van New York.

Pierre BraunsteinAl meer dan dertig jaar doet Pierre Braunstein (1947) onderzoek op het gebied van anorganische en organometaalchemie. Hij was de eerste die metaalclusters maakte: deeltjes die een kleine metalen kern hebben, omringd met organische liganden. Succesvol creëerde hij bruggen tussen vakgebieden door nieuwe concepten en synthesemogelijkheden te combineren. Braunstein is directeur van het Laboratoire de Chimie de Coordination van de Université Louis Pasteur in Strasbourg, Frankrijk.

De Franse en Nederlandse regeringen hebben de Descartes-Huygensprijs ingesteld in 1995. Zij kennen de prijs toe aan wetenschappelijke onderzoekers voor hun excellente onderzoek en hun bijdrage aan de Nederlands-Franse samenwerking.

Noot voor de redactie

U bent van harte uitgenodigd bij de uitreiking van de Descartes-Huygensprijs op maandag 30 maart 2009 om 15.30 uur. De uitreiking vindt plaats in het Trippenhuis, de zetel van de Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen, Kloveniersburgwal 29 te Amsterdam. Bij deze gelegenheid spreken beide winnaars: Stefan Vandoren over 'L'accord de la corde: String theory in harmony' en Pierre Braunstein over 'Molecules, functions and serendipity'. Daarnaast spreekt Wim van Saarloos, hoogleraar aan de Universiteit Leiden en lid van de KNAW, over zijn ervaringen als voormalig Descartes-Huygens laureaat. Zijn verhaal is getiteld 'Entre les murs: reflections of a Descartes-Huygens laureate'. Uiteraard is er de mogelijkheid om beide laureaten te interviewen.

Voor meer informatie en aanmelden kunt u contact opnemen met Jeffrey Muskiet, Afdeling ISK, KNAW, telefoon 020 551 0829, e-mail jeffrey.muskiet@bureau.knaw.nl.

Terug:
  1. Terug

Ga terug naar de bovenkant van deze pagina
Ga terug naar de inhoud
Ga terug naar de site navigatie
Ga terug naar zoeken