Ga direct naar de inhoud
Ga direct naar de site navigatie
Ga direct naar zoeken
27 oktober 2010
De Rijksuniversiteit Groningen is 1 en 2 november gastheer van een conferentie over jatropha. Experts uit de gehele wereld komen naar Groningen om de actuele stand van onderzoek en toepassing te bespreken.
De Jatropha Curcas is een nootje waaruit plantaardige olie wordt geperst. Deze wordt vervolgens verwerkt tot biodiesel. Gastheer van de conferentie is de Groningse hoogleraar chemische technologie prof. dr. ir. Erik Heeres. Zijn wereld draait inmiddels om het nootje, dat groeit aan een soort heester van twee à drie meter hoog. 'De plant is eigenlijk onkruid dat groeit op allerlei plekken in de tropen en subtropen', zegt Heeres.
De KNAW financiert het onderzoek van Heeres en zijn collega's in Wageningen en Indonesië. Het volledige bericht over de conferentie vindt u op de website van de Rijksuniversiteit Groningen.
Ga terug naar de bovenkant van deze pagina
Ga terug naar de inhoud
Ga terug naar de site navigatie
Ga terug naar zoeken