Ga direct naar de inhoud
Ga direct naar de site navigatie
Ga direct naar zoeken
De Franse en Nederlandse regeringen hebben de Descartes-Huygensprijs in 1995 ingesteld om de Frans-Nederlandse samenwerking onder de aandacht te brengen bij onderzoekers en het grote publiek.
De prijs wordt beurtelings toegekend aan wetenschappers uit de geestes- en sociale wetenschappen, de natuurwetenschappen en de levenswetenschappen. Een overeenkomst tussen beide landen bepaalt dat Nederland de Franse kandidaat en Frankrijk de Nederlandse kandidaat voor deze prijs selecteert.
In 2013 komt een kandidaat uit de sociale en geesteswetenschappen voor de prijs in aanmerking.
De Descartes-Huygensprijs bestaat uit een toelage van 23.000 euro die bedoeld is om de kosten van een of meerdere onderzoeksverblijven van een Franse onderzoeker in Nederland te dekken. De prijs zal de wetenschapper een impuls geven om zijn/haar wetenschappelijke carrière intensief te ontwikkelen.
Natuurwetenschappen; levenswetenschappen; geesteswetenschappen; sociale wetenschappen
Een excellente Franse wetenschapper op het gebied van de geestes- of sociale wetenschappen die een bijdrage heeft geleverd aan de Nederlands-Franse wetenschappelijke samenwerking en bereid is om ongeveer zes maanden - onafgebroken of verspreid over meer bezoeken - als gastonderzoeker in Nederland door te brengen. Aangezien er veel gewicht wordt gegeven aan het investeren in toekomstige samenwerking, komen alleen kandidaten die nog een actieve loopbaan in het verschiet hebben, in aanmerking voor de prijs.
Voordrachten kunt u indienen tot en met 1 juli 2013 met het door de KNAW verstrekte nominatieformulier. Voordrachten moeten in ieder geval vergezeld gaan van een kort curriculum vitae van de kandidaat en een toelichting op de bestaande en voorgenomen wetenschappelijke samenwerking van de kandidaat met Nederlandse onderzoekers.
Ga terug naar de bovenkant van deze pagina
Ga terug naar de inhoud
Ga terug naar de site navigatie
Ga terug naar zoeken