Vrouwelijke leden bij de KNAW

Anna Akhmanova (Cellulaire dynamica)

Marian Bakermans-Kranenburg (Pedagogische wetenschappen, i.h.b. genen en omgeving in de gezinsopvoeding)

Renate Bartsch (Taalfilosofie)

Jozien Bensing (Klinische psychologie en gezondheidspsychologie)

Catrien Bijleveld (Methoden en technieken van criminologisch onderzoek)

Karin Bijsterveld (Wetenschap, Technologie & Cultuur)

Josine Blok (Oude geschiedenis en antieke cultuur)

Monique Boekaerts (Leren en instructie)

Dorret Boomsma (Gedragsgenetica)

Joke Bouwstra (Geneesmiddel toediening)

Eveline Crone (Neurocognitieve ontwikkelingspsychologie)

Deirdre Curtin (Europees recht)

Anne Cutler (Vergelijkende taalpsychologie)

Nynke Dekker (Biofysica)

José van Dijck (Media & Cultuur)

Ewine van Dishoeck (Moleculaire astrofysica)

Marileen Dogterom (Bionanoscience)

Cock van Duijn (Genetische epidemiologie)

Pearl Dykstra (Empirische sociologie)

Naomi Ellemers (Sociale psychologie van de organisatie)

Mirjam Ernestus (Psycholinguistiek)

Willemijn Fock (Geschiedenis van de kunstnijverheid)

Louise Fresco (De grondslagen van duurzame ontwikkeling in internationaal perspectief)

Janneke Gerards (Fundamentele rechten)

Jenny Gierveld (Sociale demografie)

Maria Grever (Theorie en methoden van de maatschappijgeschiedenis)

Annette Harder (Griekse taal- en letterkunde)

Anita Hardon (Antropologie van Zorg en Gezondheid)

Petra Hendriks (Semantiek en Cognitie)

Corinne Hofman (Archeologie van het Caraïbisch gebied)

Willy Jansen  (Vrouwenstudies)

Marian Joëls (Neurowetenschappen)

Irene de Jong (Oudgriekse Taal- en Letterkunde)

Pauline Kleingeld (Ethiek en haar geschiedenis)

Marjo van der Knaap (Kinderneurologie; Klinische neurowetenschappen)

Remke Kruk (Arabische taal en cultuur)

Tanja van der Lippe (Sociologie van huishoudens en arbeidsrelaties)

Renate Loll (Theoretische fysica)

Aafje Looijenga-Vos (Structuurchemie)

Titti Mariani (Plantkunde)

Debora Meijers (Geschiedenis van het verzamelen, ordenen en presenteren van kunstvoorwerpen vanaf de achttiende eeuw)

Alice ter Meulen (Syntaxis en semantiek van de natuurlijke taal, met name haar logische aspecten)

Jacqueline Meulman (Toegepaste statistiek)

Birgit Meyer (Religiewetenschappen)

Annemarie Mol (Antropologie van het lichaam)

Nicolette Mout (Algemene geschiedenis van de Nieuwe Tijd en Midden-Europese studies)

Christine Mummery (Stamcellen en ontwikkeling)

Emmie te Nijenhuis (Indiase musicologie)

Brenda Penninx (Psychiatrische epidemiologie)

Dirkje Postma (Pathofysiologie van de ademhaling)

Sacha Prechal (Europees Recht)

Corien Prins (Recht en informatisering)

Ivonne Rietjens (Toxicologie)

Ann Rigney (Algemene literatuurwetenschap)

Pasqualina Sarro (Microsystem Technology)

Riet Schenkeveld-van der Dussen (Nederlandse letterkunde 1500-1850.)

Carla Sieburgh (Burgerlijk recht (Europees rechtelijke aspecten))

Titia Sixma (Structuur en functie van eiwitten)

Ineke Sluiter (Griekse taal- en letterkunde)

Henriëtte de Swart (Franse taalkunde)

Ingrid Tieken-Boon van Ostade (Sociohistorische taalkunde van het Engels)

Patti Valkenburg (Media, jeugd en samenleving)

Ilja Veldman (Kunstgeschiedenis van de vroeg-christelijke tijd tot circa 1850)

Louise Vet (Evolutionaire ecologie)

Liesbeth de Vries (Medische oncologie)

Ernestine van der Wall (Geschiedenis v/h christendom en v/d leerstellingen v/d christelijke godsdienst)

Olga Weijers (Medievistiek)

Pauline Westerman (Rechtsfilosofie)

Cisca Wijmenga (Humane genetica)

Ellen van Wolde (Bronteksten Jodendom en Christendom)

Kitty Zijlmans (Kunstgeschiedenis van de Nieuwste Tijd)